Profesyonel Ruh, Zanaatkar ruhu, Bizim ısrarımız bize başarı taşır! Bizimle işbirliği, teknoloji, kalite ve kredi ile işbirliği anlamına gelir!

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Ana sayfa

China Porcelain & Electric (Henan) Co., Ltd. Fabrika turu

Sertifika
iyi kalite Elmas Karo Testere Bıçağı satış için
iyi kalite Elmas Karo Testere Bıçağı satış için
Müşteri yorumları
İnanılabilir iyi bir şirket ve beş yıl boyunca sizinle iş yapıyoruz, çok güvende hissediyorum.

—— Safir Jose Bello

Uzun yıllar boyunca elmas aletler sipariş ediyorum, kaliteli prodcut'lar ve comforable severive beni çok fazla katlettir

—— Dick Buchanan

Ben sohbet şimdi
1
China Porcelain & Electric (Henan) Co., Ltd.
Full View Of Our Workshop

Full View Of Our Workshop

We not only have automatical machines, but also have manual operation machines in our workshop

1 2 3 4
China Porcelain & Electric (Henan) Co., Ltd. China Porcelain & Electric (Henan) Co., Ltd. China Porcelain & Electric (Henan) Co., Ltd. China Porcelain & Electric (Henan) Co., Ltd.
Hot Press Machines
Cold Press Machine
Sintering machines
Hand Made

Hot Press Machines

Hot Press Machine is a kind of advanced machine for producing hot pressed diamond saw blades. It has a higher effeciency and the quality of the cutting discs made by this machine is higher than cold pressed ones.

Cold Press Machine

Cold Press is a kind of tranditional technology, it lasts a long time and it is mature. Also the quality of the saw blades made by this technolgy is not hgiher, but its cost is much lower than Hot Press Machines. It is suitable for producing the econmy blades, such as DIY tools for supermarket

Sintering machines

Sintering machines are also a kind of traditional machines which are widely used for more than 20 years. At present this kind of machines are mainly used for making diamond segments for big saw blades, grinding wheels, etc.

Hand Made

In the opinion of many people, they think that hand-made is a kind of antient backward technology, but when you visit some factories, you will find that it is easy to find advanced automatic machines or production lines, but it is very difficult to find experienced technicians even you have enough money, sometimes the talents are more expensive than money ! This technology also tell you the history of our company!

1
China Porcelain & Electric (Henan) Co., Ltd.
Lab

Lab

We have our own Labouratory in our workshop

  • Üretim hattı
    biz sadece çok daha düşük maliyetle büyük siparişler üretme yeteneğine sahip değil, aynı zamanda deneyimli teknisyenlerin elleri ile bazı özel elmas araçları üretme yeteneğine de sahibiz.

  • OEM / ODM
    Tecrübeli bir teknoloji grubuyla, tasarımınızı sadece çizimlerinize veya çizimlerinize göre özelleştirebiliriz, aynı zamanda elmas araçlarını tam gereksiniminize, hatta bir fikrinize göre tasarlayabilir ve üretebiliriz.

  • Ar-Ge
    Birkaç işçiden başlayarak, 14 yıldır güçlü bir teknik grup geliştirdik. Ulusal Profesyonel Enstitülerden deneyimli uzmanlar, deneyimli mühendisler, teknisyenler ve üniversitelerden mezun olan öğrencilerden oluşan teknik ekibimiz, sadece ürünlerimizin kalitesini koruyamamakla kalmaz, aynı zamanda bu sektörün trendini takip ederek yeni ürünler geliştirebilir, araştırma yapabilir. Mühendislerimiz ve teknisyenlerimiz, atölye ve laboratuarlarda çalışarak, üretim, geliştirme vb. Konularda zengin bir deneyim biriktirir. Bu, uluslararası rekabette şirketimizin güçlü bir avantajıdır!

İletişim bilgileri
China Porcelain & Electric (Henan) Co., Ltd.

Tel: 86-371-63690210-8:30-17:30

Faks: 86-371-63690211

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)